15Mo3 Çelik Kalitesi ile Yüksek Kaliteli Makina Üretimi

15Mo3 Çelik Kalitesi ile Yüksek Kaliteli Makina Üretimi

Şartname:
15Mo3 Çelik Kalitesi ile üretilen makineler yüksek mukavemet, tokluk ve sertliğe sahiptir. Aynı zamanda mükemmel korozyon direncine ve termal stabiliteye sahiptir. Kullanılan bazı imalat işlemleri arasında kesme, şekillendirme, bükme, dövme ve makineyle işleme yer alır.

Mekanik Kompozisyon:
15Mo3 Çelik Sınıfı, malzemenin mukavemetini, sertleşebilirliğini ve tokluğunu artıran, yaklaşık %0,3 molibden içeren düşük alaşımlı bir çeliktir ve bu da onu ağır hizmet tipi makine üretimi için son derece uygun hale getirir.

Kimyasal bileşim:
15Mo3’ün kimyasal bileşimi Krom, Karbon, Silikon, Manganez, Molibden, Kükürt ve Fosfor içerir. Her birinin kesin miktarı değişebilir, ancak genellikle çeliğin darbeye karşı direncini ve genel dayanıklılığını artırmaya yarar.

Kullanım Alanları:
15Mo3 Çelik Kalitesi ekstrem koşullara karşı yüksek dayanımı nedeniyle tipik olarak kazan, basınçlı kap, enerji santralleri, petrol ve gaz endüstrileri, kimya endüstrisi, gemi inşa, otomotiv ve inşaat endüstrilerinde kullanılmaktadır.

Endüstriler:
15Mo3 Çelik Kalitesi ile Yüksek Kaliteli Makine Üretimini yaygın olarak kullanan çeşitli endüstriler arasında Enerji Üretimi, Petrol ve Gaz, Kimya, Gemi İnşa, Otomobil İmalatı ve İnşaat bulunmaktadır. Ayrıca ağır hizmet tipi, dayanıklı makinelere ihtiyaç duyan her sektör bu tür ekipmanları tercih edebilir.

error: Content is protected !!