12CrMO 9.10 Çelik Sınıfı Mühendisliğin Geleceğini Nasıl Şekillendiriyor?

12CrMO 9.10 Çelik Sınıfı Mühendisliğin Geleceğini Nasıl Şekillendiriyor?

Şartname: 12CrMO 9.10 çeliği, ana alaşım elementleri olarak Krom ve Molibden içeren bir alaşımlı çelik kalitesidir. Bu kalite mükemmel yüksek sıcaklık direncine, çok iyi kaynaklanabilirliğe ve mükemmel çekme mukavemetine sahiptir. Mikro yapısına, bir miktar tutulan ostenit ve karbürlerle birlikte temperlenmiş martensit hakimdir.

Mekanik Bileşim: Alaşımdaki Cr ve Mo içeriği, geniş bir sıcaklık aralığında etkili bir güç, süneklik ve tokluk dengesi sağlar. Ek olarak, iyi bir şok ve darbe direncine sahiptir ve bu da onu yüksek basınç ve sıcaklıklarla başa çıkmak için ideal kılar.

Kimyasal Bileşimi: 12CrMO 9.10 çeliğinin kimyasal bileşimi Krom (Cr), Molibden (Mo), Manganez (Mn), Silikon (Si), Fosfor (P), Kükürt (S) ve Karbon (C) gibi elementleri içerir. değişen dereceler.

Kullanım Alanları: 12CrMO 9.10 üstün özellikleri nedeniyle çok çeşitli uygulamalarda son derece uygulanabilir. Enerji santralleri, ısı eşanjörleri, kazanlar ve diğer basınçlı kaplar gibi çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Sadece bu değil, aşırı sıcaklıklarla karşılaşan kritik takımlarda ve kalıplarda da kullanılır.

Endüstri Kullanımı: Bu çelik kalitesi öncelikle petrokimya, nükleer enerji, deniz mühendisliği ve inşaat gibi endüstrilerde kullanılır. Ayrıca çelik, boru sistemlerinde, binaların ve köprülerin yapısal bileşenlerinde ve havacılık teknolojilerinde de kullanılıyor.

error: Content is protected !!