12CrMO 9.10 Çelik Kalitesinin Kusursuz Gücü

12CrMO 9.10 Çelik Kalitesinin Kusursuz Gücü

12CrMo 9.10 Çelik Kalitesinin Kusursuz Gücü

Şartname:
12CrMo 9.10, 580°C’ye kadar sıcaklıklara uygun, yüksek alaşımlı, ısıya dayanıklı bir çeliktir. Bu çelik sınıfı, mükemmel yüksek sıcaklık direnci ve sürünme davranışı, yüksek mekanik mukavemet ve tokluğun yanı sıra yorulmaya karşı iyi direnç ile karakterize edilir.

Mekanik Kompozisyon:
12CrMo 9.10 çeliğinin temel mekanik özellikleri arasında yüksek çekme mukavemeti, iyi süneklik ve tokluk yer alır. Çekme mukavemeti ısıl işlem prosesine bağlı olarak yaklaşık 620 Megapaskal’a kadar çıkabilmektedir.

Kimyasal bileşim:
12CrMo 9.10 çeliği alaşımlı bir çeliktir, dolayısıyla kimyasal bileşimi %8,0 – 10,0 arasında Krom (Cr), %0,90 – 1,10 arasında Molibden (Mo), %0,15 veya altında Karbon (C) içerir ve geri kalanı büyük ölçüde demirden oluşur ( Fe) eser miktarda Si, Mn, S, P ile birlikte.

Kullanım Alanları:
12CrMo 9.10 çeliği mukavemet ve ısıya dayanıklılık özellikleri nedeniyle enerji santrali teknolojisi, buhar ve kızgın su kazanları, kızgın yağ ısıtıcıları gibi yüksek sıcaklık ve basınca dayanacak malzeme gerektiren endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hangi Endüstriler 12CrMo 9.10 Çeliğini Kullanıyor:
Petrol ve Gaz, Petrokimya, Termik Santraller, Kimya Endüstrisi, Nükleer Santraller ve Otomotiv Endüstrisi gibi çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır; genellikle tüpler, borular ve diğer yüksek sıcaklık basınçlı kap uygulamaları gibi bileşenlerde kullanılır. Lütfen unutmayın: Her bir endüstride özel kullanımın belirlenmesi için daha fazla doğrulama yapılması gerekecektir.

error: Content is protected !!